Łańcuchy koła łańcuchowe i koła zębate



Koła zębate na łańcuch – niezbędnik dla każdego mechanika

Trudno wyobrazić sobie prawidłowe działanie napędu w maszynie rolniczej, gdzie nie zostały zainstalowane koła łańcuchowe. Odpowiadają one bezpośrednio za przetransportowanie napędu na układy mechaniczne, a także za napinanie w napędach łańcuchowych oraz pasowych – w zależności od urządzenia. W sklepie futorfarm24.pl znaleźć można precyzyjnie skonstruowane koła zębate łańcuchowe o zróżnicowanej średnicy jak i łańcuch zębaty w postaci określonego modelu, przeznaczonego do samodzielnego montażu.

Koła zębate łańcuchowe - kryteria doboru

Przeglądając koła łańcuchowe w sklepie futorfarm24.pl, warto brać pod uwagę zespół kryteriów, dzięki którym dobór odpowiedniego rozwiązania technicznego będzie w pełni świadomy i konkretny. Do parametrów, którymi charakteryzują się koła zębate na łańcuch wraz z zębami zaliczymy np. wartość luzu wierzchołkowego, wysokość, szerokość oraz moduł zębowy, ilość zębów, średnice podziałowe i wierzchołkowe, podziałki obwodowe i zasadnicze oraz średnicę okręgu przechodzącego przez dno wrębu. Jeśli Klienci nie są do końca pewni, które modele i jakie koła zębate na łańcuch są optymalnie sprawdzonym rozwiązaniem – specjaliści ze sklepu futurfarm24.pl służą stosowanymi radami i bogatą wiedzą. Precyzyjnie skonstruowane koła łańcuchowe mogą mieć postać tarczową, hartowaną, nierdzewną, z dodatkowym łożyskiem. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się żeliwne koła zębate na łańcuch oraz koła łańcuchowe z piastą.

Koła łańcuchowe - technologia produkcji

Współcześnie produkowane koła zębate na łańcuch w procesach technologicznych opierają się na zastosowaniu materiałów nieutwardzonych. Do procesów utwardzenia dochodzi znacznie później – wszystko to dla właściwej ochrony ogniw, by nie niszczyły się zbyt szybko w czasie eksploatacji. Okręgi pod koła łańcuchowe wytacza się przy niskiej tolerancji wymiarów. Aby chropowatość powierzchni była niska, koła zębate na łańcuch poddawane są obróbce maszynowej CNC, urządzenia sterowane są numerycznie, przez co uzyskuje się precyzyjną dokładność techniczną. Następnie koła łańcuchowe poddaje się frezowaniu. Współcześnie produkowane koła łańcuchowe wykonuje się najczęściej ze stali węglowej, stopowej, a także z żeliwa czarnego lub szarego.

Aktywne filtry